Má nejnovější stránka: Magazín o parfémech pro muže

Magazín o parfémech pro muže

Asi před půl rokem jsem si říkal, že by jsem konečně rád zkusil udělat affiliate web ve formě recenzního webu. Affil odkazy budou cílit na na konkrétní produkty v eshopech. Lákalo mě vyzkoušet si něco víc konverznějšího. Uvažoval jsem jaké téma mám rozjet. Nakonec jsem zvolil obor parfémy. Již nějakou chvíli jsem dělal mikro weby na jednotlivé parfémy, jako je například tento na pánskou toaletní vodu Hugo Boss No.6 Bottled . S mikro weby se mi v SERPu nedařilo dostat nahoru . Proto jsem  chtěl začít tvořit autorativnější stránku. Za tímto účelu jsem předělal jednu mou starou doménu, na které běželo již dávno mrtvé diskuzní fórum a nainstaloval na ní WordPress a začal pomalu psát recenze na mužské parfémy.

Můj nový magazín o mužských vůních

Prvně jsem si myslel, že budu psát i o ženských vůních, ty se prodávají víc, ale nakonec jsem zůstal jen u mužských, ty totiž mohu testovat na sobě. A s potěšením zjišťuji, že se vůně pro mě začínají stávat zábavným koníčkem. Baví mě poznávat další a další nové vůně a psát o nich, hodnotit je, porovnávat je. Je mi jasné, že než se stanu znalý v tomto oboru, tak mi to ještě chvíli potrvá, ale vím, že trpělivost a snaha výsledky přináší. Má výhoda je ta, že v mém okolí je parfumérie, která prodává vzorečky. Jiné parfumérie dávají vzorečky k nákupům jako dárky, ale zde je mohu za 20,- Kč koupit. Takže jednou za čas zajdu do parfumérie a tam si koupím nové vzorečky. O pár kilometrů dál, mám pro změnu parfumérii, která mi udělá odstřik vůní z testeru, takže mám další zdroj vzorků o kterých mohu psát. Sice mě nový koníček něco stojí, ale vím, že v čase se mi tyto investice vrátí.  Nemluvě, že zkoušená vůně voní nejen za účelem napsáni recenze. Tzn. mám z ní i užitek.

Výsledky stránky zatím nejsou nijak oslnivé, ale první konverze se hlavně díky vánocům objevují. Po vánocích to určitě vše spadne, ale do budoucna by to mohlo být zajímavý další pilíř mého příjmu. Web je aktuálně ve fázi publikováni recenzí. Ale jen co napíši víc recenzí, tak začnu tvořit různé kategorie a články napříč recenzemi, aby jsem web pěkně prolinkoval.

Nedávno se mi stalo, že mi volalo cizí číslo.  Po mém představení se ozval cizí muž, který chtěl poradit s parfémy. Prý byl na mých stránkách a chtěl znát můj názor a chtěl po mě můj tip. To mě potěšilo, chtěl jsem mu poradit. Ale nakonec se ptal na typ vůní, který jsem zatím moc nezkoušel, takže jsem mu nemohl pomoci. Trošku mě svým dotazem na  mužskou vůni, která není sladká, aby si ho nepletli s gayem zarazila z pohledu, že jsem  nikdy nekladl rovnítko mezi vůní a sexualní orientací.  Ale já se nedám, recenze budu psát na všechny mužské vůně, ke kterým se dostanu.

Trošku mého snění

Zrovna recenzní web na vůně si dokáži dobře představit jako web s kterým půjdu do světa. Samozřejmě že finálně by ten web musel vypadat úplně jinak. Ale v čase jej určitě dál posunu. A pak se uvidí zdali s tím má cenu jít do světa. Dokonce si dokáži představuji firmičku, v které mapujeme vůně a tvoříme o nich celosvětově recenzní weby. Vůně se totiž stále víc nakupují po internetu a lidé si vůni po internetu nemohou očuchat.

4 komentářů

 1. Držím palce, ale pozor na pravopis, byl jsme na stránce pár vteřin a objevil jsem toto v jediném článku:

  třída … tato parfém
  k obleku a k ravatě
  tajmný …
  Pokud máte na nějakou vůni nesnášíte
  9 hodin mírou intenzitou
  atd. atd. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.