Můj rok 2015

Můj rok 2015

Úvod reportu patří mé milované Haničce. I tento rok se nic nezměnilo a já konstatuji:

nade vše miluji Haničku .

V roce 2015 jsem dost četl a jedna z knih mě dost ovlivnila. Byla to Přemyslovská a Husitská epopej. Kromě skvělého a čtivého příběhu jsem si uvědomil pro mě nejdůležitější věc v roce 2015, a to tu že až budu umírat, chci předat svým potomkům něco hmatatelného, aby měli větší svobodu a mohli ve svém životě víc riskovat.  Co chci říct Přemyslovská epopej, ale i Husitská epopej ukazuje  rodinný děj po několik generací a já v ní viděl to co v dnešní době rodinám chybí a to kontinuita rodu. Dnešní doba nás vede ke konzumu, k tomu že je skvělé a nezbytné si užívat. Zvlášť u nás ve státu který dohání západ jde u mnoha lidí snaha žít nadstandartně i na úkor budoucnosti. Proto si mnoho dnešních mladých nedokáže představit život bez předražených věcí jako například výrobky od Applu atd… a pak jsme svědky toho, že chodí s rozbitými skly u mobilu, protože si horko těžko našetřili na drahý mobil a ten jim spadl.  Tím se nijak nenavážím do Applu, jen mi Apple příjde idealní pro tuto příměru. Aby jsem se vrátil zpět k rodině. Mnoho rodin si zkušenosti, zázemí předávalo, ale komunisté toto přerušili a touha po užívaní, které mimo jiné vytvářejí marketingové firmy si v posledních letech tento trend umocňuje. Já i Hanička máme skvělé rodiny, které nám daly do života mnoho a proto té šance musíme využít, aby jsme ještě víc předali našim dětem. Sám totiž na sobě vidím, že stárnu a mé bohatství se pořád nerozšiřuje. A to by jsem chtěl v příštích letech změnit.

Já a cestování

S Haničkou často vyrážíme na výlety, ať už po blízkém okolí, tak i na trošku vzdálenější místa. Letos jsme toho tolik nenacestovali co v minulých letech. Ale nám to nevadí, krásně je i v okolí kde bydlíme.

V březnu jsme byli na týdenním lyžování v Dolomitech v Itálii. Ubytování jsme byli v Marillevě, lyžovali jsme hlavně v skiareálu Marilleva-Folgarida, Madona di Campiglio, Pinzolu a Peju . Bylo to super, lyžováni milujeme, moc jsme si to oba užili.

lyzovani Itálie

I když máme Jeseníky relativně kousek, tak i přesto do nich občas vyrážíme na víc než jeden den. Letos jsme byli v Jeseníkách na tři dny v květnu. Ubytování jsme byli na Červenohorském sedle a mě samotného udivilo, že jsem byl schopný vymyslet další skvělé výlety po těchto krásných horách, které jsme ještě nešli.

Jeseniky Bílá Opavice

 

V červnu jsme na víkend vyrazili do Rajeckých Teplic na Slovensko

Rajecké Teplice

 

V záři jsme byli s Haničkou na čtyři dny v Tatrách. Počasí bylo nic moc, ale i tak jsme si to užili.

Tatry

Naši nejdelší dovolenou jsme s Haničkou trávili v Beskydech na chatě na Ostravici. Kde jezdíme několikrát za rok. Sbírali jsme hřiby, chodili na nám známé kopce. Zkrátka relaxovali.

Ostravice

Já a sportování

Na běžkách

Na běžkách

Plán pro rok 2015 zněl v prosinci se zůčastnit extrémního závodu Pražská stovka. Začátkem roku kilometry přibývaly, ale v druhé polovině roku  jsem skoro přestal běhat, takže jsem se závodu nezůčastnil a za rok jsem toho naběhal méně než loni. Tím se dostávám k top sportu pro mě čímž je běh. Za rok jsem uběhl 813 km, plán bylo přes 1200 km. Cíl pro letošní rok je tedy opět 1200 km. Zdali se zůčastním Pražské stovky ještě uvidím. Spíš mě láká účast na nějakém městském maratony a na něj si stanovit nějaký ambicioznější cíl, než jen doběhnout. Něco ve stylu uběhnout maraton za 3:30, ale to uvidím podle toho jak mi to půjde v zimě a na jaře.

běh 2015

 

Jinak kromě běhání jsem lyžoval, běžkoval, plaval, posiloval doma. Mé pohybové aktivity podle Endomonda

pohyb 2015

Já a práce

V práci je to pořád při starém. Pracuji ve firmě, která centrálně vytápí město a dodává teplou vodu ve Frýdku-Místku. A to na pozici měření a regulace, mechanik elektronik. Sledujeme regulaci z dispečinku a odstraňujeme poruchy, či provádíme kontroly.Práce je to zajímavá, nutí nás přemýšlet, což je fajn.

Já a podnikání

Živnostenský list mám od dubna 2012 od té doby mám podnikání coby vedlejší výdělečnou činnost. Většina mých příjmů je z affiliatu a PPC. Affiiliate a PPC příjmy mám výhradně díky návštěvnosti z vyhledávačů. V roce 2015 stouply mé příjmy ze stránek proti roku 2014 o 13% což není žádné raketové tempo,ale nerostl jsem  z nulového srovnávacího základu a hlavně celý rok 2015 u mě táhla návštěvnost pouze z vyhledávače Google. Seznam již 1,5 roku nemá mé stránky v oblibě. Takže jsem musel v růstu prvně dohánět pokles způsobený menší návštěvnosti mých webů proti první polovině roku 2014. Ale nevzdal jsem to a ani jsem nehledal jiný zdroj příjmu, například ve formě email marketingu, nebo socialních sítí. Mě totiž SERPová návštěvnost vyhovuje. Dává mi volnost. Když nemám čas, nebo náladu, tak se stránkám věnovat nemusím a když mám náladu, tak na tom dělám. Tím netvrdím, že by jsem na stránky v roce 2015 kašlal.

Počet nových normostran textu na mých stránkách:

2013 : 180 NS

2014: 340 NS

2015: 362 NS

Přišlo mi, že kdykoliv jsem měl volný čas, tak jsem něco na stránkách tvořil, nebo nad nimi přemýšlel, nebo se vzdělával či inspiroval. Času nad stránkami jsem strávil obrovské množství a kdyby jsem to měl přepočítat na to jaká byla má hodinovka, tak by to bylo hodně nízké číslo. Nejspíš by jsem si brigádou vydělal za hodinu víc peněz. Ale stránky beru jako dlouhodobou investici a jejím rozvojem se přijmová stránka stále zlepšuje. Díky starému obsahu, velkému množství obsahu, ale i aktuálních článků mé weby nabírají na autoritě a příjmy jsou z nich neustále větší a větší.

Jsem moc rád, že jsem úplně nezanevřel na stránku o které jsem si v roce 2014 říkal, že bude mou hlavní stránkou. Věnuje se tématu dárky pro muže . Této stránce jsem věnoval obrovské množství času hlavně v roce 2014 a výsledky byly skoro nulové. Proto jsem této stránce v první polovině loňského roku nevěnoval tolik pozornosti. Nicméně stránka v SERPu dozrávala a navštěvnost se začala zlepšovat. Takže jsem se k této stránce v druhé polovině roku vrátil. Kromě větší návštěvnosti i příjmům mi stránka dala hlavně hodně nových zkušeností, které jsem se na stránce naučil.

darky2015

 

Víc jsem se o této stránce rozepsal v článku: Jak si vede můj “autorativní web” cílený na dárky pro muže.

Další dárkové weby jsem jel spíš v udržovacím módu.

Protože můj druhý web kterému jsem letos od poloviny roku věnoval nejvíc času, je magazín o pánských vůních Domluva. O této stránce jsem na mém blogu taky psal nedávno v tomto článku. Moc jsem se parfémům do doby než jsem začal tvořit tyto stránky nevěnoval, ale po půl roce se vůně pro mě stávají koníčkem a vždy se těším, až budu psát o nové vůni. Zatím web nemám nějak úhledně a účelově rozdělen. To přijde na řadu až naberu nějaké zkušnosti z oboru a přibude dostatek obsahu. Cíl bude nabídnout lidem vůni, kterou hledají. Tzn. chci tvořit opravdu hodně přínosné stránky. Od těchto stránek si hodně slibuji. Pokud budou fungovat co se týče konverzí, tak pak budu chtít jít s parfémovými stránkami do zahraničí. vytvořit si recenzní weby na vůně.

Zbylé weby jsem spíš udržoval. Trošku víc jsem oprášil travel weby. Jeden web jsem zrušil a koupil si jednu novou doménu. Tzn.mé náklady na stránky za rok 2015 vyjma zdražení hostingu nijak nestouply.

Jednu z chyb kterou jsem loni udělal, byla ta, že jsem chtěl udělat síť miniwebů na jednotlivé parfémy. Říkal jsem si najdu si ty nejhledanější a o nich udělám malé miniweby s affilodkazy. Děláni webu zabralo poměrně dost času, hlavně získávání obsahu, webíky nevypadaly špatně, ale  v SERPu se jim vedlo hodně špatně. Proto jsem od miniwebů upustil a začal jsem budovat jeden “velký” recenzní web. Jsem rád, že jsem to brzo utnul. Jeden velký aktualizovaný web bude mít v budoucnu větší návštěvnost, než desítky malých webů u kterých by jsem musel bojovat neustále o pozice. Zkrátka rok 2015 u mě byl ve znamení objevovaní síly obsahových webů. A tuším, že  jsem teprve na začátku. O to víc se těším na letošní rok.

Aby byl výčet mých podnikatelských aktivit úplný, tak ještě musím zmínit, že od září jsem se stal správcem partnerského programu eshopu Fantasyobchod.cz . Pro obchod sháním nové partnery, snažím se systém udržovat, navrhuji jeho rozšiřovaní atd.. původně se mi do toho vůbec nechtělo, protože toto není práce na mých webech. Ale nakonec jsem se nechal kamarádem který eshop vlastní přesvědčit a jsem za jeho nabídku rád. Je to zajímavá práce a je to něco jiného.  Partnerský program Fantasyobchodu naleznete ZDE.

Cíl pro letošní rok je dál rozvíjet weby a to hlavně dva které jsem zmínil  výše v textu.  Cíl pro letošek je povyrůst o 100%, zkrátka na všem pilně pracovat a při tom přemýšlet. Weby jsou solidně nastartovány, teď  u toho jen vydržet. Pokud se bude webům dařit a příjmy porostou, pak by jsem chtěl růst podpořit nakupováním dalšího obsahu. Již v minulosti jsem několik txtů nakoupil na  Copywriterovi a letos by jsem chtěl Copywritera využít mnohem víc.

Jak prožili rok 2015 další blogeři, podnikatelé?

 

 

Daniel Gottwald

 

 

Mé předchozí roky

Můj rok 2014

Můj rok 2013

 

 

 

 

 

 

5 komentářů

 1. Kamile,
  tak máš další rok za sebou a podle reportu to nevypadá, že by sis nějak extra stěžoval (až na ten Seznam, což máme společné :D), takže to vypadá, že rok 2015 byl jedním z těch úspěšnějších :-).

  Osobně mě hodně zaujal Tvůj první odstavec o předávání zkušeností a majetku dalším generacím. V tom s Tebou plně souhlasím. Sám si také spíše užívám a budoucnost příliš neřeším. Letos bych se tak chtěl zaměřit na doplacení různých úvěrů, které se nakupily kolem mého stěhování do nového bytu a rád bych do dalšího roku vstoupil “jen” s hypotékou, kterou při aktuálních úrocích nemá moc smysl splácet dříve a pak už začnu jen investovat a budovat, ať mám co předávat :).

  Ať se daří Tobě, i Tvé Haničce…

  1. V tomhle byl určitě nejuspěšnější, nešlo sice o jízdu o desítky procent, ale vše rostlo a hlavně ten trend posledních dvou měsíců dává naději že tento rok se to pohne.

   K tomu užívaní, to si člověk nejspíš nejvíc uvědomí ve chvíli kdy bude mít děti. Nebude mít čas na to něco budovat a financí bude zase méně. Já to tak tuším. Proto chci se vším pohnout z včasu.

   Tobě taky držím palce a čekám asi nejen já na tvůj report 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.